Ефективний тайм-менеджмент.
- Заведiть щоденник. Тільки записанi плани будуть виконанi ефективно.
- Плануйте реалістично. Встановлюйте термiни виконання. Масштабнi цiлi розбивайте на кілька легко здійснених етапів.
- Плануйте щодня. Складати план потрібно напередоднi ввечерi. За ніч пiдсвiдомiсть засвоїть його, а вранцi прокинетесь з новими iдеями для запланованих проектів. Складаючи денний план тримайте перед очима план на рік та вашi цiлi.
- Враховуйте бiологiчнi ритми. Протягом дня ми переживаємо спади та підйоми активностi. Якщо поспостерiгати за собою деякий час, зможете з’ясувати на який час доби припадає максимальна працездатнiсть, а в який час краще вiдпочити, зайнятись самоосвiтою або спортом.
- Делегуйте. Як би нам цього не хотiлося, але нашi особистi сили, час i можливостi обмеженi. Ми просто не в змозi зробити абсолютно все, що хочемо.
- Концентруйтесь! Виконуючи будь-яку справу, ми вiдволiкаємось на дрiбницi: то телефон задзвонить, то кави захочеться. У пiдсумку, здавалося б, елементарна справа розтягується на весь день.
- Встановлюйте пріоритети.
- Навчiться говорити ” НI”. Адже всім не догодити, всіх не переслухати. Не робіть чужої роботи. Допомагати іншим треба, але не за рахунок виконання своїх обов’язкiв або часу призначеного для родини.
- Узгоджуйте свої пани з планами інших людей.
- Спіть удосталь. Якщо ви недосипатимете, якiсть працi знизиться.
- Пiдтримуйте порядок. Кошик для сміття – один iз найефективнiших iнструментiв управлiння часом.
- Використовуйте сучаснi технології там де це доречно. Але не ставайте їх рабом – вiдключайте мобільний коли він заважає.
- Заохочуйте себе. Коли завершуєте якусь серйозну та важку справу або щось важливе, зробiть для себе щось приємне, вiдсвяткуйте подію.
- Пам’ятайте: мета управлiння часом – це вивільнення часу для себе, а не для збільшення обсягів роботи. Використовуйте вільний час для чогось приємного, для спiлкування з близькими та важливими для вас людьми. Не забувайте: добрi взаємини в родинi – запорука ефективної працi.
Коментарi